Aké otázky je potrebné riešiť pri kúpe hál a montovaných hál?

Aké otázky je potrebné riešiť pri kúpe hál a montovaných hál?

Haly a montované haly si stále nachádzajú dostatok zákazníkov na trhu práve vďaka svojmu širokému využitiu – hala pre stroje, sklad zeleniny alebo obilia, jazdecká hala, príp. viacúčelová hala.  Každá hala môže byť dodaná formou kompletnej montáže alebo len jej častí. Pri kúpe haly môžeme z pohľadu materiálu zvažovať napríklad plech alebo oceľ, ako sú  Cena haly, prípadne Oceľové haly a halové oceľové konštrukcie. Okrem materiálu je potrebné zvážiť aj ďalšie kritéria, na ktoré sa zameriame v ďalšej časti článku.

Aké faktory majú vplyv na celkovú cenu haly, prípadne montovanej haly

Cena je zväčša rozhodujúcim faktorom pri kúpe akéhokoľvek produktu. Tento stav platí aj pri výbere hál a montovaných hál. Aké kritériá majú vplyv pri cenovej ponuke týchto objektov? Medzi hlavné kritériá možno zaradiť:

  • základné rozmery šírky x dĺžky x bočné  alebo svetlej výšky
  • snehová oblasť v danej lokalite
  • typ konštrukcie haly (A, U, O, C, P, VA)
  • spodná stavba a jej ukotvenie
  • účel využitia

Ako dlho bude trvať výstavba haly

Jedna vec je, keď si halu môžeme dovoliť a máme aj predajcu. Druhá vec je, kedy budeme môcť halu reálne využívať. Samozrejme, dĺžka dodania haly je pre každom type individuálna. Ale aké konkrétne faktory majú vplyv na dĺžku výstavbu haly?

Dĺžka dodania haly je rozdelená na dva základné termíny:

  • termín výstavby konštrukcie (napr. oceľovej)
  • termín samotnej montáže haly

Životnosť opláštenia haly

Hala bola kúpená, dodaná ale nebola zvažovaná jej životnosť? Aj tento faktor má vplyv na celkovú ekonomiku zákazníka, ktorý si halu zaplatil. Opláštenie pre haly môže byť napr. pevné, prípadne PVC s nánosom proti UV. Podľa výberu opláštenia sa môže životnosť opláštenia pohybovať 25 – 45 rokov.

Základy haly

Tu vystupuje otázka či bude hala montovaná na spevnenej alebo nespevnenej ploche. Na výber základov má vplyv aj typ opláštenia. S opláštením PVC a pri hale s pevným opláštením sú vyžadované základy.

Výstavba haly na objednávku

Na záver je potrebné zodpovedať otázku či je možnosť navrhnúť si vlastnú halu – rozmery, materiál. Niektoré firmy túto službu ponúkajú. Samozrejme, aj tu treba dať do konfrontácie vlastné nároky a vklady, ktoré je schopný zákazník poskytnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *