Poznáte výhody kuchynských pracovných dosiek z kameňa

Poznáte výhody kuchynských pracovných dosiek z kameňa

Kuchynská pracovná doska je srdcom každej kuchyne, pretože je miestom všetkých dôležitých aktivít vykonávaných v tomto priestore. V súvislosti s jej veľkým vyťažením a zaťažením zároveň, je preto veľmi dôležité, aby bola táto plocha nielen krásna, ale aj odolná a funkčná. Kameň je v tomto smere ideálny materiál, o čom vás na základe jeho nasledujúcich výhod presvedčíme.

Elegancia a estetika

Pracovné dosky z kameňa dodávajú kuchyni luxusný a elegantný vzhľad. Mramor, granit, a kvarcit sú známe svojou prirodzenou krásou a jedinečnými vzormi. Každý kus tohto pevného materiálu je však originál, čo znamená, že vaša pracovná doska z akéhokoľvek kameňa bude jedinečná.

Odolnosť a trvanlivosť

Pracovné dosky z kameňa, ktoré vám dodá to najlepšie kamenárstvo na trhu, sú mimoriadne odolné voči poškodeniu. Sú imúnne voči poškriabaniu, vyblednutiu a teplotným zmenám. Táto trvanlivosť znamená, že kamenná doska vám bude slúžiť roky a stále si pritom zachová svoj dokonalý vzhľad.

Jednoduchá údržba

Kameň je relatívne ľahko udržateľný materiál. Stačí ho utrieť vlhkou handrou na čistenie a vaša pracovná doska bude opäť vyzerať ako nová. Kameň odoláva škvrnám a neabsorbuje vonkajšie látky, čo z neho robí ideálny materiál nielen pre kuchyne.

Výborné hygienické vlastnosti

Kameň má aj prirodzené hygienické vlastnosti, čo z neho robí bezpečnú voľbu pre kuchynské pracovné dosky. Po špeciálnom opracovaní profesionálnym Cosentino spracovateľom bude kameň a doska z neho vyrobená aj hladká a nepriepustná pre baktérie a ďalšie zárodky, čo zabezpečí bezpečnú prípravu jedál.

Investícia do budúcnosti

Kamenná kuchynská doska je investíciou do budúcnosti, krásneho a vždy funkčného domova. Zvyšuje hodnotu stavby a zároveň vám poskytuje spoľahlivý a krásny povrch pre roky prípravy skvelých jedál.

Zdroj obrázka: Papah-kah/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *