Výhody prevetrávanej fasády u montovaných hál

Výhody prevetrávanej fasády u montovaných hál

Montované haly predstavujú veľmi výhodné riešenie výrobných a komerčných budov predovšetkým vďaka rýchlosti výstavby. Ich tepelne technické charakteristiky je možné zvýšiť prostredníctvom prevetrávanej fasády.

Komerčná a priemyselná výstavba sa v dnešnej dobe stále častejšie orientuje na jednoduché montované oceľové konštrukcie, ktoré umožňujú vysokú štandardizáciu a typizáciu objektov. Výhodou je v tomto smere najmä opakovateľnosť výstavby, ktorá využíva rýchleho vytvárania projektovej dokumentácie a celkovo rýchleho priebehu výstavby. Tieto výhody sa potom odrážajú v nižších nákladoch a celkovo jednoduchom konštrukčnom riešením s vysokou variabilitou najmä s ohľadom na riešenie interiéru.

Riešenie opláštenia montovaných hál

Opláštenie, čiže vytvorenie povrchu montovaných hál je obvykle závislé na tom, akým spôsobom bude stavba využívaná. U jednoduchých (prípadne dočasných) objektov sa využíva ľahkých konštrukcií s flexibilným textilným opláštením. Haly tohto typu sú využívané prevažne ako doplnkové sklady alebo špeciálne zariadenia. Klasické montované haly pre komerčné využitie bývajú z ťažšej oceľovej konštrukcie opláštenej plechom alebo sendvičovou doskou. Štandardne sa opláštenie dokončuje náterom alebo omietkou, prípadne sa aplikujú prevetrávané fasády.

Prečo zvoliť prevetrávanú fasádu

Prevetrávané fasády prinášajú výhody predovšetkým z tepelne technického hľadiska. Ide o bezkontaktný systém, ktorý má veľmi dobré izolačné vlastnosti, a to nielen s ohľadom na vykurovanie, ale i na tlmenie hluku. Systém naviac umožňuje odvod vlhkosti a vyznačuje sa veľmi dlhou životnosťou bez nutnosti výraznej údržby. Hlavnou nevýhodou prevetrávaných fasád je skutočnosť, že sa ich inštaláciou pomerne výrazne zvýši celková cena haly, návratnosť investície je však pri úsporách nákladov na vykurovanie relatívne priaznivá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *